W chłodni przechowywane jest ciało osoby zmarłej, potocznie mówi się na nią kostnica. Miejsce te służy do przechowywania zwłok ludzkich, które oczekują na identyfikację, autopsję, pochowanie lub wcześniejsze spalenie (kremację). W zakładach pogrzebowych ciało osoby zmarłej jest przechowywane w chłodni do czasu pogrzebu. W dzisiejszych czasach ciało zmarłego znajduje się w chłodni, w niskiej temperaturze, aby opóźnić jego rozkład

W większości państw, rodzina zmarłego ma obowiązek pochowania go w przeciągu 72 godzin do tygodnia od śmierci. Istnieją jednak miejsca na świecie, w których zupełnie normalne jest organizowanie pogrzebu dla osoby zmarłej nawet miesiąc, rok lub parę lat po jej śmierci. To dlatego, niektóre zwłoki są przechowywane w chłodniach na tak długi okres czasu jak miesiąc czy dłużej w kostnicy szpitalnej lub w zakładzie pogrzebowym. Dopiero gdy rodzina ma wystarczająco dużo pieniędzy na zorganizowanie ceremonii pogrzebowej, ciało jest wyjmowane z chłodni i chowane w trumnie lub podlega kremacji.

slider02_pogrzeby_zgierz
Chłodnia Zakłady pogrzebowe Milena

Na Państwa zlecenie nasza firma nieodpłatnie przewiezie oraz przechowa ciało osoby zmarłej w jednej z naszych chłodni. Nasi pracownicy w Państwa imieniu mogą wyrobić akt zgonu oraz złożyć w ZUS dokumenty konieczne do otrzymania zasiłku pogrzebowego. Skredytujemy Państwu koszty pogrzebu do wysokości zasiłku. W ramach świadczonej przez nas usługi pogrzebowej przygotujemy osobę zmarłą do pogrzebu. Firma H. Skrzydlewska zapewni Państwu wszechstronną pomoc. Wydrukujemy klepsydry, zamieścimy nekrolog na naszej stronie internetowej, a jeśli będzie taka Państwa wola, to również w prasie. Udostępnimy kaplicę, w której rodzina będzie mogła pożegnać się z osobą zmarłą przed przewiezieniem trumny na cmentarz.

Ile kosztuje przechowywanie zwłok w chłodni?

Dość często pada pytanie “ile kosztuje przechowanie zwłok w chłodni”. Po wszelkie informacje związane z opłatą i kosztami przechowania ciała zmarłego uprzejmie prosimy o kontakt z nami. Udzielimy wszelkich potrzebnych informacji w tym zakresie.

O nas

Zakład Pogrzebowy Zgierz
Milena Nadarzyńska – Juszczak
ul. Piotra Skargi 23

Pomożemy Ci
w tych trudnych
chwilach…

Chłodnia Zgierz