Cmentarze w Zgierzu

Cmentarze w Zgierzu to kilka obiektów cmentarnych, różniących się nie tylko lokalizacją ale również czasami i wyzwaniem. Wybór odpowiedniego cmentarza, który stanie się miejscem ostatniego spoczynku naszych bliskich jest nie łatwą decyzją. Zakład Pogrzebowy Milena od lat towarzyszy klientom w przygotowaniach do ostatniego pożegnania zmarłego, służąc radą i pomocą w tych najcięższych chwilach. 

Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa listę wszystkich czynnych cmentarzy w Zgierzu, wraz z informacjami o każdym miejscu oraz z numerami kontaktowymi.

slide_pogrzeby_milena

Cmentarz Komunalny powstał na terenie należącym do miasta w 1989 r. Jest to najmłodszy ze wszystkich obiektów cmentarnych w Zgierzu, położony z dala od centrum miasta. 

 

Cmentarz Piotra Skargi w Zgierzu to potoczna nazwa cmentarza Rzymsko-Katolickiego Św. Józefa i Wawrzyńca, którego wizytówką do dziś jest neobarokowa brama z kutego żelaza z 1863 roku. Obecnie zajmuje 5 ha powierzchni i mieści ok. 11 tys. grobów.

Cmentarz Baptystów powstał w okolicach XIXw. 
Ogrodzona parkanem nekropolia przylega od wschodniej strony do cmentarza Ewangelickiego. 
Stanowi on miejsce pochówku dla baptystów oraz katolików i świadków Jehowy. Zajmuje on powierzchnię około 1500m2.

Cmentarz mariawicki pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy został założony w 1906 r. przez ówczesnego proboszcza parafii mariawickiej w Zgierzu ks. Józefa Wawrzyńca Pągowskiego. Jest on najmłodszą nekropolią wyznaniową funkcjonującą do dziś na terenie naszego miasta.

Cmentarz Ewangelicko-Augsburski powstał w latach  1822-1823, wraz z Parafią Ewangelicko-Aursburską pw. Opatrzności Bożej w Zgierzu. Cmentarz ten ma powierzchnię  około 2,1 ha 

 

O nas

Zakład Pogrzebowy Zgierz
Milena Nadarzyńska – Juszczak
ul. Piotra Skargi 23

Pomożemy Ci
w tych trudnych
chwilach…