Kremacja zwłok to jedna z coraz bardziej popularnych form pochówku zmarłego. Jest to spopielenie ciała zmarłego w specjalnym piecu przeznaczonym do kremacji w tzw. krematorium. Ciało zmarłego bezpośrednio nie ulega kontaktowi z ogniem. Spopielenie ulega na skutek styczności z  rozgrzanym powietrzem – w temperaturze 800-1200 stopni. Cały proces trwa około dwóch godzin. Po kremacji następuje przesypanie prochów do urny pogrzebowej która zakopywana jest w ziemi, zdecydowanie rzadziej w kolumbarium.

Historia kremacji sięga bardzo zamierzchłych czasów. Ta wieloletnia forma pochówku była praktykowana już w Rzymie i starożytnej Grecji. Zapoczątkowała się w  chrześcijańskiej tradycji Europy w czasach nowożytnych. Pierwsza spopielarnia zwłok powstała w Mediolanie w 1873 roku. Kościół Rzymskokatolicki pozwolił na kremację od roku 1963 roku. Warunkiem Watykanu jest jednak spopielenie ciała z uznaniem chrześcijańskich dogmatów. Kremacja nie powinna być też przeprowadzana w sprzeczności do woli zmarłego.

Zalety Kremacji​

Do głównych zalet kremacji możemy zaliczyć:

 względy ekonomiczne

Tradycyjna metoda pogrzebu jest droższa. Kremacja zdecydowanie zmniejsza koszty, szczególnie gdy nie ma się wykupionego grobu. Urnę można też pochować w już istniejącym i zajętym grobie, nawet jeśli nie upłynęło jeszcze 20 lat od ostatniego pogrzebu. Oszczędność kosztów jest wtedy niewspółmierna do dodatkowych kosztów związanych z kremacją. Kremacja jest również zalecana w sytuacji gdy ciało sprowadzane jest z zagranicy. 

względy higieniczno-ekonomiczne 

Spopielenie nie emituje szkodliwych związków chemicznych. Dodatkowo jest bezdymnym i bezzapachowym procesem. Kremacja odbywa się temperaturze  800-1000 stopni Celsjusza, w silnie rozgrzanym powietrzu, bez bezpośrredniego oddziaływania na ciało zmarłego.

pogrzeby_zgierz
Kremacja w Zakładzie Pogrzebowym Milena​

Współpracujemy z bardzo nowoczesnym krematorium, które przeprowadza kremacje z największym szacunkiem dla ciała osoby zmarłej. Kremacja ciała odbywa się w krematorium w Łodzi przy ulicy . Tam też zawozimy ciało zmarłego i następnie po procesie kremacji przywozimy do naszego zakładu pogrzebowego Milena w Zgierzu. Cały proces kremacji – czyli spopielenia ciała odbywa się w temp. 800-1200 stopni. Przed wykonaniem kremacji, możliwe jest zorganizowanie dla bliskich pożegnania z osobą zmarłą w naszej sali pożegnań, oraz uczestniczenie w momencie wprowadzenia trumny do komory spopielenia.

Kremacja zwłok cena​

Cena jest ustalana w naszym zakładzie pogrzebowym indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu

O nas

Zakład Pogrzebowy Zgierz
Milena Nadarzyńska – Juszczak
ul. Piotra Skargi 23

Pomożemy Ci
w tych trudnych
chwilach…

Kremacja Zwłok Zgierz