Wieńce pogrzebowe Zgierz - kwiaty na ostatnie pożegnanie

Wieńce pogrzebowe, kwiaty na ostatnie pożegnanie naszych bliskich – podkreśla naszą pamięć o zmarłym i wyraża do niego nasz szacunek. Kwiaciarnia Milena którą prowadzimy w Zgierzu przy ulicy Targowej 24, tworzy różne formy kompozycji kwiatowych na ceremonie pogrzebowe: w tym wieńce pogrzebowe, wiązanki pogrzebowe, kwiaty kondolencyjne, bukiety pogrzebowe. Na życzenie klientów zajmujemy się również dekoracją trumny.

Chętnie doradzimy przy doborze rodzaju kwiatów, kolorystyk oraz formy przybrania. Zapraszamy do kontaktu z kwieciarnią Milena w Zgierzu.

slider02_pogrzeby_zgierz

Wieńce pogrzebowe Zgierz wzory

Pogrzeb to żałobna, bardzo refleksyjna uroczystość. Tutaj kwiaty muszą nawiązywać do zaistniałych okoliczności. Nie możemy sobie pozwolić na krzyczące kolory i bardzo strojne dodatki. Ważny jest umiar a podstawową zasadą którą się kierujemy jest używanie stonowanych kolorów – które odpowiednio ułożone dodadzą harmonii. Często klienci zastanawiają się czy wybrać wieniec czy wiązankę. Wieniec jest bardziej okazałą kompozycją, tworzoną na roślinnym podkładzie, ułożoną w formie okręgu. Natomiast wiązanka pogrzebowa to kompozycja bardziej prostsza, skromniejsza, z dołu ozdobioną wstążką. Wieniec jak i wiązanka udekorowane są szarfą lub wstążką z spersonalizowanym napisem lub dedykacją dla osoby zmarłej. Najczęściej dodawane są wstążki w kolorze białym, czarnym lub fioletowym. 

Kwiaty na pogrzeb - jakie wybrać?

Wybór kwiatów jest duży, natomiast od lat prym wiodą róże, kalie, lilie, gerbery oraz goździki, koreanki. Oczywiście, nie należy zapominać o hortensjach i chryzantemach. Zwłaszcza te ostatnie kwiaty w powszechnej opinii uznawane są za kwiaty dedykowane w sposób szczególny Zmarłym. Ze strony kwiaciarni pada też zazwyczaj pytanie o treść szarfy pogrzebowej, wstążki albo innego elementu ozdobnego, którym dodatkowo dekorowana jest kompozycja kwiatowa. Najczęściej dodawane napisy na szarfach to –  “Ostatnie Pożegnanie” albo “Spoczywaj w pokoju lub “Z wyrazami głębokiego smutku” oraz podpisem typu “Żona, Dzieci, Rodzina”.

Kolory kwiatów na pogrzeb

Jeśli chodzi o kolory kompozycji to najczęściej polecamy takie kolory jak :  biel, écru, jasny róż, odcienie kremowe – które mają również symbolizować czystość. Preferujemy także kwiaty w różnych odmianach czerwieni – kolorze miłości względem zmarłego. Idealnie nadają się także kwiaty w kolorze żałobnym czyli fioletowym. 

Wieńce pogrzebowe Zgierz ceny

Często pojawia się pytanie “le kosztują wieńce pogrzebowe”?. Wieniec pogrzebowy to forma bardziej okazałej kompozycji florystycznej niż wiązanka pogrzebowa czy też bukiet kondolencyjny. Zazwyczaj jest on duży i pokaźnych rozmiarów. A cena zdecydowanie zależy od podkładu na jakim wykonujemy wieniec od rodzaju kwiatów oraz ilości kwiatów (których może byc nawet kilkadziesiąt). Zachęcamy zawsze do skontaktowania się z florystą, który doradzi jakie kwiaty wybrać i jak je ułożyć ale całość prezentowała się doskonale. W naszej kwiaciarni zawsze każdy znajdzie coś dla siebie, a my dobierzemy wieniec pogrzebowy do budżetu i oczekiwań klienta. 

O nas

Zakład Pogrzebowy Zgierz
Milena Nadarzyńska – Juszczak
ul. Piotra Skargi 23

Pomożemy Ci
w tych trudnych
chwilach…

Wieńce pogrzebowe Zgierz - Galeria