Kwiaty na ostatnie pożegnanie

Kwiaty są nieodłącznym elementem ostatniego pożegnania naszych bliskich, ich obecność w trakcie pogrzebu podkreśla naszą pamięć o zmarłym i wyraża do niego nasz szacunek. Kwiaciarnia Milena którą prowadzimy w Zgierzu przy ulicy Targowej 24, tworzy różne formy kompozycji kwiatowych na ceremonie pogrzebowe : w tym wieńce pogrzebowe, wiązanki pogrzebowe, kwiaty kondolencyjne, bukiety pogrzebowe. Na życzenie klientów zajmujemy się również dekoracją trumny.

Chętnie doradzimy przy doborze rodzaju kwiatów, kolorystyk oraz formy przybrania. Zapraszamy do kontaktu z kwieciarnią MILENA.

slider02_pogrzeby_zgierz
Wiązanki pogrzebowe - jakie kwiaty wybrać?​​

Pogrzeb to żałobna, bardzo refleksyjna uroczystość. Tutaj kwiaty muszą nawiązywać do zaistniałych okoliczności. Nie możemy sobie pozwolić na krzyczące kolory i bardzo strojne dodatki. Ważny jest umiar a podstawową zasadą którą się kierujemy jest używanie stonowanych kolorów – które odpowiednio ułożone dodadzą harmonii. Często klienci zastanawiają się czy wybrać wieniec czy wiązankę. Wieniec jest bardziej okazałą kompozycją, tworzoną na roślinnym podkładzie, ułożoną w formie okręgu. Natomiast wiązanka pogrzebowa to kompozycja bardziej prostsza, skromniejsza, z dołu ozdobioną wstążką. Wieniec jak i wiązanka udekorowane są szarfą lub wstążką z spersonalizowanym napisem lub dedykacją dla osoby zmarłej. Najczęściej dodawane są wstążki w kolorze białym, czarnym lub fioletowym. 

Jeśli chodzi o kolory kompozycji to najczęściej polecamy takie kolory jak :  biel, ecru, jasny róż, odcienie kremowe – które mają również symbolizować czystość. Preferujemy także kwiaty w różnych odmianach czerwieni – kolorze miłości względem zmarłego. Idealnie nadają się także kwiaty w kolorze żałobnym czyli fioletowym. 

Wybór kwiatów jest duży, natomiast od lat prym wiodą róże, kalie, lilie, gerbery oraz goździki, koreanki. Oczywiście, nie należy zapominać o hortensjach i chryzantemach. Zwłaszcza te ostatnie kwiaty w powszechnej opinii uznawane są za kwiaty dedykowane w sposób szczególny Zmarłym. Ze strony kwiaciarni pada też zazwyczaj pytanie o treść szarfy pogrzebowej, wstążki albo innego elementu ozdobnego, którym dodatkowo dekorowana jest kompozycja kwiatowa. Najczęściej dodawane napisy na szarfach to –  Ostatnie Pożegnanie albo Spoczywaj w pokoju lub Z wyrazami głębokiego smutku oraz podpisem typu Żona, Dzieci, Rodzina.

O nas

Zakład Pogrzebowy Zgierz
Milena Nadarzyńska – Juszczak
ul. Piotra Skargi 23

Pomożemy Ci
w tych trudnych
chwilach…